עולם קנייני הרוח הנו עולם עשיר ומגוון, הכולל בחובו תחומים רבים שבהם מתמחה משרדנו באופן, לרבות דיני הפטנטים, זכויות היוצרים, סימני המסחר, המדגמים, העוולות המסחריות (גניבת עין, הכבדת גישה), המחשבים, האינטרנט ועוד. תחומי  משנה אלו הופכים את עולם הקניין הרוחני לעולם משפטי תוסס, מרתק, דינאמי, מורכב וחשוב ביותר.

תחומי הקניין הרוחני חולשים, למעשה, אל עבר כל פינה אפשרית בתעשייה, בטגנולוגיה ובמסחר הבינלאומיים, לרבות תחומי הבמה, המוסיקה, הספרות, המוניטין העסקי, הצילום, העיצוב, תוכנות שיתוף הקבצים, האינטרנט, התקשורת, המחשבים, הספורט, התאגידים, ההגבלים העסקיים ועוד.

רב גוניות תחום זה, החולש לכל סמטה במערך המסחר, מחייב את ערכאות השיפוט לתור אחר פתרונות חדשניים, על מנת לתת מענה לשאלות בעלות השלכות כלכליות, מסחריות ומשפטיות נעלות. 
 
חוק יסוד: כבוד האדם וחירותו, המעגן את הזכות החוקתית לשמירה על הקניין, העלה את חשיבות זכויות הקניין הרוחני והקנה להן מעמד חוקתי. שינוי זה מעניק חשיבות יתרה לזכויות הקניין הרוחני ומעמידן יחד עם זכויות חוקתיות אחרות, הניצבות בבסיס מערכת המשפט במדינה דמוקרטית, כגון הזכות לשמירה על הכבוד, הזכות לחירות, הזכות לחופש העיסוק ועוד.

ערכו של קניין רוחני בעולם המסחר המודרני זכה להכרה משפטית רחבה, שעה שפעיליות מסחריות רבות מושתתות על הזכות לשימוש וניצול הידע הרוחני שנצבר ופותח על ידי בעלי הקניין.

עידן המחשבים והאינטרנט הביא עמו סוגיות חדשות ומורכבות בתחומי הקניין הרוחני וגם בהם עוסק המשפט תוך ניסיונו להדביק את קצב ההתפתחויות הטכנולוגיות.

תחומי התקשורת, הטכנולוגיה והקניין הרוחני, עוררו מאז ומתמיד קונפליקטים בינלאומיים רבים, תוך החצנת היפה, הדומה והשונה באומות העולם. כל ילד ברחבי העולם, מכיר היטב את הדמויות של מיקי מאוס, פופאי או גרפילד. כל בוגר ברחבי העולם, חפץ להתאמן במגרש הספורט, כשהוא נועל נעלי אדידס, נייק או ריבוק. זהו סוד המותגים, סוד המקרב ומאחד את תושבי כדור הארץ.

אמצאות חדשות, הצצות כפטריות אחר הגשם, משרתות אף הן את צורכי המין האנושי בכללותו. בני האדם מתעדכנים באופן שוטף במאורעות גלובאליים, באמצעות אמצעי המדיה השונים, לרבות הטלוויזיה, רשת האינטרנט, הרדיו או לוויינים פרטיים. כל אמצעי המדיה המוכרים לנו כיום, החלו את דרכם בצלמה של אמצאה בסיסית, היא אמצאת החשמל. מוצרים רבים המוכרים כיום בכל העולם, אשר נתפסים בעינינו כדבר שבשגרה, החלו את דרכם בלשכות הפטנטים, המדגמים וסימני המסחר.

התקשורת האינטראקטיבית נטולת הגבולות הטריטוריאליים, הפיכת אזורים גלובאליים רבים ברחבי העולם לאזורי סחר חופשי וחשיבותה ההולכת והגוברת של תעשיית התקשורת, הופכת את תחומי הקניין הרוחני, הטכנולוגיה והתקשורת לתחומים משפטיים תוססים, מרתקים, דינאמיים וחשובים. במסגרת זו קיים מתח עסקי ומשפטי מובהק בין נכסי הקניין הרוחני ומאגרי התקשורת לבין סוגיות נאורות וחשובות לא פחות, כגון הגבלים עסקיים, עידוד התחרות החופשית במשק וחופש העיסוק.

הגדילה המתמדת וההשתכללות בתחרות העסקית, בצל המהפכה הטכנולוגית, תרמה אף היא להצבת תחום הקניין הרוחני באור הזרקורים. המציאות העסקית, מחייבת כיום את מרבית העסקים בשוק להגן על נכסים בלתי מוחשיים, מתחום הקניין הרוחני, כגון מוניטין, סודות מסחריים, פטנטים, מדגמים, סימנים מסחריים ועוד.

בד בבד, הגדילה ה"משפטיזציה" של החברה את מודעות הציבור לחשיבותן של זכויות הקניין הרוחני. כתוצאה מכך, גם אנשים פרטיים, ולא רק עסקים, מבקשים ליהנות ולקצור רווחים מזכויות הקניין הרוחני. היום, למשל, אין זה נדיר שגם ממציא פרטי, כגון סטודנט לעיצוב תעשייתי, קולנוע או פרסום, יפעל להגנת זכויות הקניין הרוחני הטמונות בעבודות שיצר במסגרת לימודיו.

לנוכח ההתפתחויות הטכנולוגיות, נוספו לשאלות קונבנציונאליות שליוו את העוסקים בתחומי הקניין הרוחני, סוגיות ומטלות מרתקות, כגון חוקיות מערכות שיתוף הקבצים, פטנטים טכנולוגיים, פטנטים על שיטות עסקים, זכויות יוצרים במדיה הדיגיטלית, סימני מסחר בשמות מתחם, זכויות במאגרי מידע ועוד.

 
מי אנחנו | אודות המשרד | קניין רוחני | ספרים | מאמרים | גלרייה | צור קשר
פטנטים | סימני מסחר | מפת אתר


©Copyright 2009
SEO by www.wsiseo.co.il
Created and maintained by WSI
This site is optimized for Netscape 4.0 and Internet Explorer 5.0 or higher. Please download an updated version.